Corporate Services

  • VACANT – Acting Chief Executive Officer
  • Rebecka Laidlaw – Chief Finance Officer
  • Kristy Waterson – Financial Assistant
  • Stacey Grainger – Human Resources Officer
  • Loretta Anderson – Human Resources Officer
  • Leonie Morcome – Health Worker & Cultural Officer
  • Shianne Donovan – Executive Officer
  • VACANT – Asset & Safety Officer
  • Sharleen Slater – Trainee Administration Officer
  • Raven Davis – Accounts Clerk
  • Maryanne Johnson – Accounts Clerk

Clinical Services

  • Sharon Donovan – Clinical Services Manager
  • Janine Cochrane – Aboriginal Primary Health Care Team Leader
  • Richard Reddel – Medical Practitioner
  • Thomas Norris – Medical Practitioner
  • Fu Wen Chong – General Practitioner Registrar
  • Vasundhara Kandanuru –General Practitioner Registrar
  • Philippe Faugeras – Nurse
  • Amanda Forbes – Nurse
  • Luana Woodhouse – Nurse
  • Gregory Stewart – Nurse
  • Stephanie Slater – Health Promotions Worker
  • Christine Ohrin – Counsellor
  • Alanie James – Family Engagement Worker
  • Owen Clark – Aboriginal Health Worker
  • Karen Cochrane – Senior Medical Receptionist
  • Evelyn Henry – Psychologist
  • Kirstein Pearson – Senior Medical Receptionist
  • Terese Eagles – Dental Assistant
  • Rebecca Teeling – Dental Assistant
  • Erin Taylor – Oral Health Therapist
  • Janice Laing – Cleaner/Stock Control
  • Gloria Candland – Trainee Medical Receptionist
  • Ebony Wallace – Trainee Medical Receptionist
  • Ryan Anderson – Aboriginal Health Practitioner
  • Kym Roberts – Cleaner
  • Abbie Towers – Trainee Dental Assistant
  • Murray Carle – Community Support Worker
  • Irene Donovan – Aboriginal Health Worker

Children Services

  • Natalie Jennings – Children Services Manager
  • Cecil Dumas – Out of Home Care Caseworker
  • Sheridan Clarke – Administration Officer
  • Michelle Russell – Senior Administration Officer
  • Gregory Bennett – Out of Home Care Caseworker
  • Christopher Bell – Out of Home Care Caseworker
  • Tayla Campbell – Out of Home Care Caseworker
  • Eliza Fleming – Out of Home Care Caseworker
  • Brian Jennings – Out of Home Care Caseworker
  • Ricki Mitchell – Out of Home Care Caseworker
  • Dawn Morcome –Transport and Family Access Worker
  • Casey Coss – Out of Home Care Caseworker
  • Shiralee Coss – Out of Home Care Caseworker
  • Carol Campbell – Out of Home Care Caseworker
  • Barbara Caine – Out of Home Care Team Leader (Inverell)
  • Sharan Solomon – Transport and Family Access Worker (Inverell)
  • Kylie Reid – Out of Home Care Caseworker (Inverell)
  • Annemarie Lazar – Out of Home Care Caseworker (Inverell)
  • Jane Blair – Out of Home Care Caseworker (Inverell)
  • Rebecca Solomon – Administration Officer (Inverell)
  • Krista Griffiths – Transport and Family Access Worker (Inverell)
  • Estella Ellis – Transport and Family Access Worker (Inverell)
  • Sharna Sheather – Out of Home Care Caseworker (Inverell)

Aged & Community Care

  • VACANT – Manager Aged and Community Care
  • Roxanne Nash – Assistant in Nursing
  • Kylie Jordan – Leisure & Activities Officer
  • Katrina Mitchell – Cleaner
  • Margaret Bird – Home Care Coordinator
  • Tania Emerton – Assistant in Nursing
  • Jameela Cochrane – Administration Officer
  • Jacqueline Smith – Cleaner

Community Support Programs

  • Joanne Gilkinson – Connected Beginnings Coordinator
  • Dominique Clarke – Coordinator Aboriginal Adolescent Support Worker
  • Monique Foster – Youth Worker
  • Deborah Ballangarry – Aboriginal Family Strengthening Worker
  • Deborah Nicholas – Eligible Midwife for Continuity of Midwifery Care Service
  • Sue Martin – Connected Beginnings Support Officer
  • Karensa Duffy – Nurse
  • Anne Cashman – Midwife
  • Nikki Raymond – Aboriginal Health Worker
  • Troy Cochrane – Aboriginal Health Worker (Alcohol & Other Drugs)

Transport Drivers

  • Jan Mitchell – Transport Officer
  • Wanita Cochrane – Transport Officer
  • Paul Glass – Transport Officer
  • Anthony Marr – Transport Officer